Jaka nazwa firmy jednoosobowej?

Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie. Nazwa powinna być taka, że wywołuje u klienta pozytywne odczucia, a do tego jest przez niego szybko zapamiętana. W przypadku nazw warto postawić na krótkie i konkretne nazwy. Planowanie własnego biznesu powinno zacząć się od określenia konkretnej branży. W tej sprawie dużą pomocą może okazać się metoda 5 sił konkurencji portera. Dzięki niej bardzo szybko można zdiagnozować czy branża, którą chcemy się zająć posiada bardzo dużą konkurencję. Im większa konkurencja tym trudniej jest znaleźć klientów. Kolejnym etapem powinno być znalezienie odpowiedniej nazwy.

Promocja – podłoga Earth Kahrs
http://vipparkiet.pl/parkiet/earth
Vip Parkiet – parkiety i podłogi firmy Kahrs.
Odwiedź nasz salon w Warszawie.

Jak dobrać odpowiednią nazwę firmy?

Nazwa firmy powinna oddawać także jej charakter. Bardzo ważne jest by tematycznie nie odbiegała od tego czym zajmuje się firma. Na samym początku warto jest zrobić sobie bazę słów, które mogłyby zostać użyte jako nazwa firmy. Warto zacząć od wypisania cech, które kojarzą nam się z idealnym klientem. Oprócz przymiotników i przysłówków warto się zdecydować także na różnego rodzaju rzeczowniki. Ważne jest by były one krótkie i proste do zrozumienia. Warto zrezygnować z trudnych i starych słów, ponieważ mogą one zostać niezrozumiane przez większą część społeczeństwa. Do tej bazy słów można także zapisać słowa, które chcemy by kojarzyły się naszemu klientowi z naszą firmą. Bardzo ważne jest by dokładnie określić co jest dla nas najważniejsze. Podczas wybierania nazwy można także zdecydować się na połączenie dwóch wyrazów. W ten sposób można otrzymać ciekawe nowe słowo, które stanie się charakterystyczne dla naszej marki. Podczas tworzenia takiej bazy warto jest także porozmawiać z ludźmi z naszego otoczenia. W końcu więcej głów, to więcej pomysłów. Zanim też podejmiemy konkretną decyzję warto pomysł na nazwę naszej firmy skonsultować z innymi ludźmi. Każdy z nas odbiera wiele rzeczy w inny sposób, dlatego ważne jest by to co kojarzy się z wybrana przez nas nazwą było jednoznaczne i większości kojarzyło się z tym samym.

Elementem,  który jest ważny podczas wyboru nazwy to także to jak nazwa będzie wpasowywała się w różnego rodzaju slogany reklamowe. Wszyscy wiemy, że to reklama jest dźwignią handlu. Odpowiedni slogan może albo przyciągnąć nowych klientów, albo sprawić, że straci się już obecnych.

W przypadku firmy jednoosobowej warto jest skupić się głównie na tym by nazwa odzwierciedla nasze cechy charakteru oraz to co chcemy przekazać klientom. W ten sposób klient bardzo szybko będzie mógł zorientować się z jaką osobą ma właśnie do czynienia. W przypadku, gdy mamy jednoosobową firmę dobrym pomysłem może okazać się stworzenie nazwy firmy z kombinacji imienia i nazwiska. Nazwa taka będzie charakterystyczna dla nas.

Jak otworzyć własny biznes?

Wiele osób pyta jak otworzyć swój biznes w Polsce? W Polsce nie ma większych problemów by otworzyć własną działalność. Liczy się jednak pomysł. Wiele firm może starać się także o dofinansowania z Unii Europejskiej lub z innych źródeł jeśli akurat na konkretny biznes jest duże zapotrzebowanie. Bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną biznesu w Polsce jest biznes turystyczny. Polska jest coraz bardziej otwartym  krajem  na turystów, dlatego też wciąż pojawiające się nowe sposoby na spędzenie przyjemnie czasu  np. w muzeum figur woskowych lub zamku krzywych  zwierciadeł może okazać się idealnym biznesem.

Podobne wpisy